Russell Finex rozšiřuje svou samočistící Eco řadu

Russell Finex představuje vylepšený model Self Cleaning Eco Filter®, který nabízí nové výhody

Úspěšný Self-Cleaning Russell Eco Filter® přijal několik vylepšení s cílem zlepšit filtrační kapacitu. Řada Eco Filtr 502 nabízí vyšší filtrační kapacitu a zároveň nižší náklady na údržbu. Filtr 502 můžeme blíže specifikovat jako filtr s přímým čistícím elementem nebo unikátním Spiroklene™ čistícím elementem, který nepřetržitě čistí vnitřek filtračního elementu a přesouvá nadrozměrný materiál točivým šnekovým pohybem do oblasti vylučování nadrozměru.

Nová řada vysoko kapacitních samočistících filtrů, navržená tak, aby poskytovala velký objem, plynulou výrobu (zejména pro aplikace typu rozsáhlá filtrace vody a podobné aplikace zpracování kapalin), a schopná zvládnout průtok až 200 000 litrů za hodinu, byla přidaná k úspěšné vysoce výkonné řadě Self Cleaning Eco Filter od společnosti Russell Finex. Tato nová řada Eco 900 je také navržená tak, aby zvládla vysoké objemy produktů typu chemikálie, inkousty, smůly, barvy, nátěry, disperze, emulze a mikronové suspenze.

Modulární design činí sérii Eco 900 velmi všestrannou a umožňuje napojení zařízení na straně přívodu i odvodu na potrubí až po velikost 8” v průměru, díky cemuž je schopné zvládat vysoké objemy, u kterých by dříve bylo zapotřebí více jednotek. Kromě výrazného zvýšení průtoku redukuje toto napojení na velké potrubí také diferenciální tlak napříč filtrem, což umožňuje lepší kontrolu výroby.

Podobně jako ostatní modely z Eco řady Russell, která nadávno získala Highly Commended Award od Filtration Society, je také nová řada 900 uživatelsky přívětivá a byla vyrobena v souladu s vysokými standardy a za použití osvědčených Russell technologií tak, aby zabezpečovala trvale vysokou kvalitu produktu a snižovala náklady na údržbu. Nové filtry dokonale zapadnou do existujících výrobních linek a během provozu jsou tiché.

Filtrační element může být buď se štěrbinami nebo s definovanými otvory. Filtrační element se štěrbinami je ideální varianta pro vysoko kapacitní filtrace, zatímco unikátní nerezový filtrační element Russell 316 má přesně definované otvory dostupné ve dvou velikostech a nabízí vyjímečnou přesnost filtrace až po 25 mikronů.

Všechny díly Russell jsou znovu použitelné, což poskytuje značné úspory nákladů ve srovnání s jednorázovými filračními rukávci nebo vložkami, které se používají u běžných jednotek.

Russell Finex rozšiřuje řadu samočistících Eco filtrů

Hlavním charakteristickým znakem řady samočistících Eco filtrů je Spiroklene™, unikátní čistící element, který nepřetržitě čistí celý vnitřní povrch elementu.

Výhodou je odstranění znečištění z proudu produktu a odvádění nadrozměrných částic z filtrační zóny, což zabezpěčuje konzistentní průtok a udržuje nízký diferenciální tlak.

Každý filtr z nerezové oceli je kompletně uzavřený, aby ochránil produkt před znečištěním z okolního prostředí a zároveň zajistil bezpečnost operátora. Tělo filtru je možné také opláštit tak, aby se teplota produktu udržovala na optimální úrovni.

Navržená s cílem jednoduché instalace, obsluhy a údržby je série Eco 900 jednoduše rozebratelná s účelem čištění jedním člověkem.  Pro rozebrání není zapotřebí žádné nářadí a změny produktu na výrobní lince tak způsobují minimální zdržení, což výrazně snižuje náklady na pracovní sílu a výrobní prostoje. Možnosti zahrnují nastavení na elektrický pohon nebo pneumatický pohon pro ohnivzdorné prostředí, vzhledem k tomu, že mnoho zařízení může být dodáno do výroby, kde teplota překračuje 200°C.

V případě zájmu o více informací nás prosím kontaktujte